Grono Instruktorów Szkoły Sztuk Walki "Kobra" tworzą osoby z wieloletnim stażem w sztukach walki, posiadający państwowe uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności "samoobrona".

Posiadają pedagogiczne przygotowanie do pracy z dziećmi i wiele zdobytych osiągnięć w sportach walki. Podopiecznym przekazują swoje umiejętności, zasady moralne jakimi powinien kierować się każdy człowiek, jak również swoją postawą służą za wzór do naśladowania

Poniżej pełna lista instruktorów Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony "KOBRA":

FULL FLEDGET GRANDMASTER

Śp. Christopher Nasilowski 1951-2017

Prezydent International Combat Kalaki Arcanis. Inżynier Architektury Przestrzennej. Zamieszkały w Australii. Twórca i założyciel International Millenium School of Martial Arts - organizacji, która zajmuje się popularyzacją sztuk walki opierających się na kompletnej formie walki Taekwondo, Aikijitsu, Kalaki Arcanis. Na polu sztuk walki został uznany i uhonorowany wieloma stopniami mistrzowskimi: XII dan Kalaki Arcanis, XI Doce Pares, IX dan Milenium Taekwondo, XII dan Aikijitsu, V dan Hapkido.
Zmarł 21 XI 2017 r. Na zawsze zostanie w naszej Pamięci
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE

Mirosław Osytek

Swoją drogę w Sztukach Walki rozpoczął w 1982 r. od Karate Kyokushin. Po prawie dziesięciu latach twardej szkoły rozpoczął naukę Pszczyńskiej Sztuki Walki. W 1996 r. zaczął zgłębiać Aiki-Jitsu, a w 1998 r. Filipińskie Sztuki Walki, Kalaki i Doce Pares. Czerpał wiedzę przy okazji spotkań z tak ważnymi legendami Świata jak: Christopher Nasilowski twórca Międzynarodowej Tysiącletniej Szkoły Sztuk Walki, Vincent Palumbo wielokrotny Mistrz Świata w Sztukach Walki, Rickard Busttilo uczeń Bruce'a Lee, Dosset Brajan twórca Spirit Combat Ju-Jitsu, czy też Cacoj Canette jeden z żyjących Mistrzów Walk Filipińskich na śmierć i życie, oraz wielu innych Mistrzów o międzynarodowej sławie. Wśród jego autorytetów Polskiej sceny Sztuk Walki znaleźli się tacy Mistrzowie jak Andrzej Drewniak - Karate Kyokushin, Józef Brudny - twórca Pszczyńskiej Sztuki Walki, dr Andrzej Bryl - twórca systemu bojowego "Bas 3". Obecnie Mistrz Mirosław Osytek posiada XII Dan w różnych sztukach walki. Od 2001 roku startował wielokrotnie w turniejach Filipińskich Sztukach Walki: Mistrzostwa Świata w Los Angeles i na Filipinach, Mistrzostwa Europy w Bristolu (Anglia) i Mistrzostwa Anglii w Londynie, wywalczył tytuły Vice-Mistrza Świata, Europy i Anglii. Poza Sztukami Walki uprawia Trójbój Siłowy również z osiągnięciami medalowymi.

FULL-FLEDGED MASTER

Arkadiusz Górek

Od września 1991r. do czerwca 1992r. trenował Kung-Fu "Shaolin" w Tłuszczu i 23.01.1992r. zdał egzamin w Warszawie na młodszego ucznia i przywilej noszenia szarfy żółtej z belką. Od września 1992r. do czerwca 1999r. trenował " Chan-Shaolin-Si Dju Su Kung-Fu" w Tłuszczu, Wyszkowie, Łochowie, Małkini i Zielonce. Zakończył treningi w stopniu 5 Tjie (zielony pas) zdanym 12.12.1998r. w Zielonce. Od września 1999r. zaczął trenować filipińskie sztuki walki w Szkole Sztuk Walk i Samoobrony "Kobra" w Wyszkowie. Posiada VI stopień mistrzowski w Kalaki Arcanis zdany 18.07.2015 r. Posiada uprawnienia instruktorskie klasy "I" nadane przez Krzysztofa Nasiłowskiego z Millennium School Of Martial Arts. Od października 2001r. prowadzi treningi w Tłuszczu. W czasie służby wojskowej prowadził szkolenia z zakresu walki wręcz dla żołnierzy, oraz później dla straży miejskiej i kursantów na pracownika ochrony.
Posiada wykształcenie pedagogiczne, wyższe magisterskie z resocjalizacji. Pracował wielokrotnie z tzw. "trudną młodzieżą" w Ośrodku Monar i w Domu Dziecka. Ma również doświadczenie w pracy z najmłodszymi, prowadząc wielokrotnie lekcje sztuk walk z dziećmi z zerówki.
Pełni funkcje PREZESA w STOWARZYSZENIU SSWiS "Kobra". Jest organizatorem licznych obozów, biwaków, wycieczek rowerowych i spływów kajakowych. Posiada państwowe uprawnienia kierownika i wychowawcy placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, organizatora wycieczek oraz instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji samoobrona. Kieruje grupą pokazową szkoły "Kobra" i "Group ZEN". Założył i prowadzi "Group Survival" i "Group Adwenture". Jest liderem grupy HDK i posiada odznakę I stopnia "Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi". Pełni również funkcję sędziego zawodów FMA. Uczestniczył w wielu zawodach filipińskich sztuk walk w kraju i za granicą. Posiada duży arsenał medalowy i pucharowy.

MASTER

Paweł Kowalik

Przygodę ze sztukami walki zapoczątkował w 1991 roku. Trenował dwa style Kung-Fu: "Shaolin" prowadzony przez Arkadiusza Banaszka, potem "Chan-Shaolin-Si Dju Su Kung-Fu" prowadzony przez Zbigniewa Jeża i Mirosława Osytka. Następnie pod kierownictwem Renaty Naczaj uczył się Taj Jutsu Ju-Jitsu. Od września 1999r. zaczął trenować Filipińskie Sztuki Walki w Szkole Sztuk Walk i Samoobrony "Kobra" w Wyszkowie. W latach 2001 - 2003 oraz 2019-2020 współprowadził treningi w Tłuszczu, a obecnie asystuje Arkadiuszowi Górkowi. Posiada stopień mistrzowski IV Dan w Kalaki Arcanis oraz uprawnienia instruktorskie klasy "I" nadane przez Krzysztofa Nasiłowskiego z Millennium School Of Martial Arts. Posiada Państwowe Uprawnienia Instruktora Samoobroany oraz Instruktora Taktyki i Technik Interwencyjnych. Brał udział w kilku zawodach FMA i biwakach "Kobry". Wielokrotnie uczestniczył w seminariach i szkoleniach z Wielkimi Mistrzami: Chrisopherem Nasiłowskim, Richardem Bustillo, Cacoy Cenete, Brianem Dosetem, Konradem Konradowiczem, Zbigniewem Sycem, Jackiem Wysockim, Marcinem Velinov, Carlosem Pulanco, Jovelyn Minoza .
Posiada wyższe wykształcenie informatyczne (absolwent Wojskowej Akademii Technicznej) i prowadzi stronę www szkoły "Kobra". Ponadto jako miłośnik podróżowania jest bardzo aktywnym członkiem "Group Adventure"

JUNIOR MASTER

Robert Godlewski

We wrześniu 2008 roku zaczął trenować w Szkole Sztuk Walki i Samoobrony "KOBRA" w sekcji w Tłuszczu. Posiada czarny pas III Dan oraz Państwowe Uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalizacji Samoobrona i Sporty Walki. Szczególną uwagę zwraca na poprawne wykonywanie podstawowych ćwiczeń jak również na wytrzymałość, gdyż kiedy pojawiają się oznaki zmęczenia zmniejsza się wrażliwość układu nerwowego co jest bezpośrednim powodem pogorszenia się koordynacji nerwowo-mięśniowej człowieka. Pełni funkcję sędziego zawodów FMA. W grupie "Group Fire" prezentuje pokazy POI i żonglerki maczugami ogniowymi.
Kilkunastokrotnie brał udział w zawodach biegowych oraz festiwalach Sztuk Walk, gdzie na niektórych stawał na podium m.in. I miejsce w turniejach
Modern Arnis & Kombatan i turniej Filipińskich Sztuk Walki KOBERKI 2014,
II miejsce na Mistrzostwach Polski FMA w 2015r, Mistrzostwach Mazowsza FMA 2014r. oraz Ogólnopolskim Turnieju All Style Martial Arts - Semi Contakt Ząbki 2012, III miejsce na Turnieju Smoka w 2012 i w kategorii Grappling Miąse 2014r.

Piotr Milczarek


Trenuje od 2005 roku. Swoja przygodę w SSWiS KOBRA rozpoczął w nowo powstałej sekcji w Mokrej Wsi, następnie trenował już w Tłuszczu. Obecnie prowadzi sekcję w Wyszkowie i kontynuuje treningi pod okiem Arkadiusza Górka. Posiada czarny pas III dan. Na swoich treningach zwraca szczególna uwagę na technikę i dynamikę. Kładzie nacisk na ćwiczenia klasyczne jak poprawne wykonywanie uderzeń, bloków, kopnięć, rzutów itp. Dobrze czuję się w technikach samoobrony i technikach z kijem. Jego domeną jest combat i techniki wykorzystujące newralgiczne punkty ciała człowieka do obalenia go. Udziela się aktywnie we wszystkich grupach Kobry ( HDK, Fire, Survival, Adwenture i ZEN) Posiada państwowe uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalizacji Samoobrona. Pełni funkcję sędziego zawodów FMA.

Osiągnięcia sportowe:
I miejsce w kategorii senior pałki semi contact + I miejsce w kategorii Senio Full Contact 2 kije w amez w V Turnieju Smoka 2013 Ząbki "
I i II miejsce w kategorii 1 i 2 kije w VIII Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Seniorów w Filipińskich Sztukach Walki o Puchar Burmistrza Tłuszcza 2009.
II miejsce w VI Mistrzostwa Mazowsza w Kalaki Arcanis o Puchar Starosty Powiatu Wołomińskiego, Jadów 2007

SENIOR INSTRUKTOR
Kacper Balcerak

Od 2007 r. trenuje w Szkole Sztuk Walk i Samoobrony "Kobra" w sekcji Tłuszcz. należy do "Group Zen" i "Fire".Posiada II Dan w filipińskich sztukach walki.
Posiada wiele osiągnięć w sportach walki:
2017r. - I miejsce kat. Semi Kontakt stójka senior do 80 kg Mistrzostwa Świata All Style Martial Arts w Ząbkach
2017r. - I miejsce kat. Amez 2 kije Full Kontakt senior open do 80 kg. + I miejsce kat. Soft Semi Kontakt senior do 30 lat Ząbki - Mistrzostwa Świata FMA
2017r. - I miejsce kat. Soft Semi Kontakt senior do 30 lat open + II miejsce kat. Amez 2 kije Full Kontakt senior open w Jabłonowo Pomorskie - Mistrzostwa Europy FMA
2017r. - I miejsce kat Amez 2 kije Full Kontakt senior open, II miejsce kat. Soft Semi Kontakt senior open, Warszawa - Mistrzostwa Mazowsza FMA
2017r. - I miejsce Soft Semi Kontakt Senior Tłuszcz - Mistrzostwa Polski FMA
2016r. - Sportowiec Roku Gminy Tłuszcz
2016r. - II miejsce kat. do 70 kg junior Ząbki - Mistrzostwa Polski All Style Martial Arts
2016r. - II miejsce kat do 70 kg junior MMA Tłuszcz - ATSW 5
2016r. - III miejsce kat. kulata 16-17 lat Ząbki - Mistrzostwa Europy FMA Stick Fighting
2016r. - II miejsce w ATSW 4 w Tłuszczu - Grappling No Gi
2016r. - I miejsce na Mistrzostwach Mazowsza w Ząbkach - soft gąbka
2016r. - II miejsce na Mistrzostwach Mazowsza ALL STYLE MARTIAL ARTS - SEMI CONTACT w Ząbkach
2016r. - I miejsce Kulata 1 kij + III miejsce Amez 2 kije w Mistrzostwach Polski w Tłuszczu
2016r. - II miejsce w ATSW 2 w Tłuszczu - MMA
2015r. - III miejsce na Mistrzostwach Świata w Ząbkach - soft gąbka

INSTRUKTOR

Karol Grabowski

Treningi w szkole Sztuk Walki i Samoobrony Kobra zaczął w grudniu 2016r.
Posiada I Dan w filipińskich sztukach walki.
W 2019r. uzyskał Państwowe Uprawnienia Instruktora Samoobrony. Bardzo dobrze czuje się w walce na 2 kije w zbroi amez.
Osiągnięcia sportowe:
2018r - I miejsce w kategorii walki na 1 kij amez senior mężczyźni 40 lat+, Mistrzostwa Europy w Walkach Na 1 i 2 Kije o Puchar Burmistrza Tłuszcza
2018r - II miejsce w kategorii walki na 2 kije amez kategoria open, Puchar Polski Eskrima 2018 Zespołów Trzyosobowych w Gdańsku

Karol Wiśniewski

Piotr Rutkowski

W Szkole Sztuk Walki i Samoobrony "KOBRA" trenuje od samego początku. Przez ten okres doszedł do stopnia mistrzowskiego w Kalaki Arcanis. Trenuje również XMA i Capoeire. Bardzo dobrze czuje się walce na 1 oraz 2 kije oraz akrobatyce. Zapoczątkował grupę Fire-Show gdzie posługuje się długim kijem, pojedynczymi oraz potrójnymi POI. Przez dłuższy czas prowadził Wyszkowską sekcję. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Posiada państwowe uprawnienia Instruktora Sportu ze specjalizacją Samoobrona. Należy do grupy ZEN oraz aktywnie wspomaga swoją osobą grupę Survival.

Osiągnięcia sportowe:
SUPERTALENT WYSZKÓW 2011 w kategorii inne prezentacje.
II miejsce w kategorii - 90 kg w II Mistrzostwach Mazowsza Modern Arnis & Kombatan 2011,
II miejsce w kategorii senior 2 kije w IV Mistrzostwach Mazowsza w Kalaki Arcaniss 2006.
I miejsce w kategorii - 70 kg w Mistrzostwach Polski w Filipińskich Sztukach Walki 2004,

Mariusz Dzięcioł

Od czerwca 2002 r. trenuje w Szkole Sztuk Walk i Samoobrony "Kobra" w sekcji Tłuszcz. Jest liderem grupy pokazowej w szkole "Kobra" i jednocześnie reprezentantem "Group Zen" i "Fire". Ćwiczy dodatkowo akrobatykę i posługiwanie się biała bronią. Od 2007 roku posiada czarny pas w filipińskich sztukach walki i jako jedyny członek Kobry posiadał pas juniorsko-mistrzowski. Zawodowo zajmuje się fizjoterapią i rehabilitacją co pomaga mu być lepszym i sprawniejszym w sztukach walki. Mieszka od niedawna w Warszawie, więc planuje dalej tam ćwiczyć i się rozwijać.
Posiada wiele osiągnięć w sportach walki:
II miejsce w kategorii "Juniorzy starsi do lat 14" w I Turnieju SSWiS Kobra o puchar burmistrza Tłuszcza 2003
I miejsce w kategorii"Juniorzy starsi 15-16lat " w III Mistrzostwach Mazowsza w Filipińskich Sztukach Walki o Puchar Burmistrza Wyszkowa 2004 + tytuł Najlepszy Zawodnik
I miejsce w kategorii "Junior starszy 15 lat" w II Turnieju SSWiS Kobra o puchar burmistrza Tłuszcza 2004
III miejsce w kategorii "Sanda Light Contact chłopcy do lat 15" w III Pucharze Płocka w Kung -Fu 2004
II miejsce w kategorii wagowej 68-75kg w Otwartych Mistrzostwach Polski w Filipińskich Sztukach Walki o Puchar Burmistrza Radzymina 2004
I miejsce w kategorii wagowej powyżej 70kg -walki na dwa kije w Otwartych Mistrzostwach Polski w Filipińskich Sztukach Walki o Puchar Burmistrza Radzymina 2004+ tytuł Najlepszy Zawodnik
I miejsce w kategorii "chłopcy 17 lat" i "Forma Dowolna" w I Turnieju Tłuszcza w Sztukach Walki pod Patronatem Dyrektora SP w Tłuszczu 2005
I miejsce w kategorii "Open senior walki na dwa kije" w V mistrzostwach Mazowsza w Filipińskiej Sztuce Walki Kalaki Arcanis o Puchar burmistrza Tłuszcza 2007
II miejsce w kategorii "Junior" w II Mistrzostwach Pułtuska w Sztukach Walki Light Contact + tytuł Najlepszy Zawodnik 2007
I miejsce w kategorii "senior walki na dwa kije" w Gali Sztuk Walki VII Mistrzostw Mazowsza w Filipińskiej Sztuce Walki Kalaki Arcanis o Puchar Burmistrza Tłuszcza 2008
I miejsce w kategorii "80 kg Sanda Full Contact na gali 2012 Ząbki "
II miejsce w kategorii "80 kg Sanda Full Contact na gali 2013 Ząbki "

Hubert Świerczyński

Naukę w Szkole Sztuk Walki i Samoobrony "KOBRA" rozpoczął w 2001 roku. Jest bardzo dobrym zawodnikiem w walkach w stójce (Kick-boxing), w których zaskakuje swoimi celnymi oraz wysokimi kopnięciami. Sprawdza się również w walkach w parterze jak i na kije. Dodatkowo trenuje Muay-Thai i walki w formule K-1. Posiada państwowe uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Samoobrona. Obecnie jest współprowadzącym sekcję w Wyszkowie. Posiada czarny pas I dan jest aktywnym członkiem grupy ZEN i Survival od początku ich powstania.

Osiągnięcia sportowe:

I miejsce w kategorii "70 kg Sanda Full Contact na gali 2012 Ząbki "
II miejsce w Karate Kyokushin do 80 kg. Mistrzostwa Polski Zambrów 2010
I miejsce w kategorii nóż oraz III miejsce w grapplingu podczas VIII Mistrzostw Mazowsza w Sztukach Walki o Puchar Burmistrza Tłuszcza 2009.
II miejsce w kategorii senior 1 kij w IV Mistrzostwach Mazowsza w Kalaki Arcanis Tłuszcz 2006.
I miejsce w kategorii - 73 kg (1 kij) w II Turnieju Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony "Kobra" Tłuszcz 2004
III miejsce w kategorii - 65 kg w II Pucharze Płocka w Hungar Kung - Fu 2003,
II miejsce w kategorii - 65 kg w I Otwartym Pucharze Polski w Kalaki Arcanis 2001

Bartosz Borowiecki

Naukę w Szkole Sztuk Walki i Samoobrony "KOBRA" rozpoczął w wieku 11 lat w sekcji w Wyszkowie pod okiem Mistrza Mirosława Osytka w 2003 roku. Treningi Filipińskich Sztuk Walki, samoobrony, Jiu-Jitsu i elementów innych sztuk walk wykształciły w nim bardzo dużą wszechstronność i zapewniły miejsce w Grupie ZEN. Obecnie posiada czarny pas I dan, oraz jest Asystentem Instruktora w Wyszkowskiej sekcji. Specjalizuje się w grapplingu oraz walce pałki i kije. Jest członkiem " Group Fire", gdzie zachwyca swoimi umiejętnościami we władaniu długim kijem oraz dwoma krótkimi kijami. Zgłębia również tajniki żonglerki i szeroko pojętego kuglarstwa.

Osiągnięcia sportowe:
I miejsce w kategorii -90kg w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza MODERN ARNIS & KOMBATAN 2011oraz Mistrz Wszechwag.
SUPERTALENT WYSZKÓW 2011 w kategorii inne prezentacje.
I miejsce w kategorii -80kg w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza MODERN ARNIS & KOMBATAN 2010 oraz Mistrz Wszechwag.
I miejsce w kategorii nóż open w VIII Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Seniorów w Filipińskich Sztukach Walki o Puchar Burmistrza Tłuszcza 2009
II miejsce w formule kick-boxing w Gali Sztuk Walk podczas VII Mistrzostw Mazowsza w filipińskiej sztuce walki Kalaki Arcanis o Puchar Burmistrza Tłuszcza 2008

TRENERZY:

Arkadiusz Banaszek

Trenuje sztuki walki od 1985 roku. Zdobył uprawnienia instruktora Kung-Fu Wu-Shu, Taiji Quan. Od 1990 roku pracuje jako trener z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Przez wiele lat szkolił również Żandarmerię Wojskową. Posiada stopień II Dan w All Style of Budo - International Budo Federation. Uczestniczył w licznych szkoleniach Thai Boxingu i brał udział w Mistrzostwach Europy oraz w wielu innych międzynarodowych zawodach i festiwalach Sztuk Walk.

ASYSTENCI:

Jagoda Jaworska

W latach 1999-2000 ćwiczyła TAI JUTSU JIU JITSU w Tłuszczu. Zdała egzamin na biały pas (6 kyu) 11.12.1999r. w Kobyłce. Od października 2001r. trenuje w Szkole Sztuk Walk i Samoobrony "Kobra" w sekcji Tłuszcz. Oficjalnie pasowana 19.12.2001 r. Posiada czerwony pas (2 kyu) nadany 09.06.2006 roku w Tłuszczu. Jagoda należy do grona składu sędziowskiego szkoły "Kobra" do zawodów w sztukach walki. Zdobywczyni wielu medali i sukcesów w zawodach kung-fu, walk wręcz i filipińskich sztukach walki rangi Mistrzostw Mazowsza, Polski i Świata. Uzyskała wielokrotnie tytuł najlepszej zawodniczki zawodów. Asystuje przy prowadzeniu zajęć w Tłuszczu. Często występuje w pokazach i prezentacjach o sztukach walki organizowanych przez naszą szkołę. Jest bardzo twardą i silną zawodniczką. Na zajęciach jest wzorem wytrwałości i zaangażowania, a na zajęciach dodatkowych pojawia się dla ciągłego sportowego doskonalenia. Studia i praca zawodowa nie zdołały oderwać jej od treningów!

Magdalena Rudajko

Od stycznia 2003 r. trenuje w Szkole Sztuk Walk i Samoobrony "Kobra" w sekcji Tłuszcz. Oficjalnie pasowana 27.04.2003 r. Posiada fioletowy pas (3 kyu) nadany 09.06.2006 roku w Tłuszczu. Magdalena należy do grona składu sędziowskiego szkoły "Kobra" do zawodów w sztukach walki. Zdobywczyni wielu medali i sukcesów w zawodach kung-fu, walk wręcz i filipińskich sztukach walki rangi Mistrzostw Mazowsza, Polski i Świata. Uzyskała wielokrotnie tytuł najlepszej zawodniczki zawodów. Asystuje przy prowadzeniu zajęć w Tłuszczu. Często występuje w pokazach i prezentacjach o sztukach walki organizowanych przez naszą szkołę. Na zajęciach jest zawsze pogodna i radosna, co udziela się wszystkim osobom współćwiczącym. Śmieje się nawet wtedy, gdy jest ciężko na treningu i wszyscy padają ze zmęczenia.


 
 
Inf-Pol 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone. Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony "KOBRA"