W styczniu 2006 wyodrębniliśmy reprezentacje do wyjazdu na Mistrzostwa Świata w filipińskich sztukach walki do Londynu. Mistrz dobrał 17 osób z długim stażem treningowym wyróżniających się technicznie, fizycznie, ale przede wszystkim mające pozytywną opinie. Dodatkowe zajęcia odbywały się w prawie wszystkie niedziele przez 3 miesiące. Ciężki trening zaowocował zdobyciem 1 miejsca drużynowo i 11 medali indywidualnych. Po powrocie owa grupa stała się wzorem do naśladowania dla innych zaangażowanych w sztuki walki. Przyjęliśmy oficjalną nazwę brzmiącą "Grup Zen". Wszyscy posiadają kimono reprezentacji wraz z wspólnie zaprojektowaną naszywką. Przedstawia ona drzewko bonsai na tle zachodzącego słońca. Symbolika tych znaków jest fascynująca i uważamy ją za najlepiej odzwierciedlającą nasze poglądy. Kto do niej należy musi dbać o wysoki poziom swoich umiejętności. Osoby te są pierwszą linią zawodników reprezentujących szkołę w zawodach krajowych i zagranicznych w sztukach walki. Tworzą najlepiej wyszkoloną grupę pokazową i biorą udział w programach telewizyjnych i imprezach okolicznościowych. Samo spotkanie wszystkich na wspólnym treningu jest sukcesem (średnio co 3 miesiące). Nie jest to grupa zamknięta, a ich liczba często się zmienia. Obserwujemy wszystkich ćwiczących i szukamy kolejnych osób nadających się do przekazywania umiejętności wychodzących poza program szkolenia podstawowego we wszystkich sekcjach

Drzewko Bonsai - Jeśli patrzymy na drzewko bonsai to ukazuje nam się zwykła roślinka w doniczce. Mało kto próbuje wniknąć głębiej i dostrzec wieloletnią pracę człowieka, który włożył wiele serca i czasu by doskonalić to dzieło i uzyskać obecny wygląd. Ogrody japońskie i chińskie są zupełnie odmienne od ogrodów Europejskich. Ich głównym założeniem jest naśladownictwo przyrody, przejmowanie od niej wszystkich najbardziej charakterystycznych i ciekawych elementów. Miniaturowe drzewka bonsai są efektem mozolnej i długotrwałej pracy ogrodnika nad stworzeniem idealnej kopi cudu natury. Staramy się wydobywać piękno i mądrość ze sztuk walk i ciężko pracując budować je w sobie.
Zachód słońca- Dziś dla ludzi jest tylko pięknym zjawiskiem. Kiedyś bardziej niż w naszych czasach określał życie człowieka w rytmie cyklu słonecznego. Nadal jest zapowiedzią nocy, a potem kolejnego dnia jako symbol upływu czasu. Współczesny postęp i "wyścig szczurów" częściowo zmienił relacje między obecnym ludzkim życiem, a dawnym życiem w zgodzie z przyrodą. Staramy się poprzez organizację zajęć w terenie, obozów, biwaków i wycieczek wodno-lądowych obcować z naturą jak najczęściej, ale przede wszystkim być dobrymi i potrzebnymi ludźmi. Wszystko w końcu przemija więc pozostaje nam tylko zostawić pozytywne wrażenie po sobie. .
Zen - Trudno wyjaśnić jednoznacznie czym jest zen i precyzyjnie stworzyć definicję . Mistrzowie zen dawali różne wskazówki i nimi się kierowali. Zawsze dążyli jednak do tego by każdy człowiek na nowo doświadczał życie nie martwiąc się, nie pytając i żeby potrafił odnajdywać właściwy sposób myślenia . Jak ktoś płacze to nie pyta dlaczego, tylko pociesza! Jak ktoś jest głodny to nie rozmyśla o powody, tylko da jeść, a jak sam jest zmęczony to odpoczywa. Dla nas, zen oznacza utrzymywanie otwartego umysłu i pogodę ducha . Gdy prowadzimy samochód, to prowadzimy samochód, gdy jemy, to jemy, gdy pracujemy, to pracujemy. Ostatecznie umysł staje się jasny i skupiamy się dokładnie na tym co w danej chwili robimy. Powoduje to, że łatwo przyswajamy to co ważne, właściwe i często oczywiste.
Inf-Pol 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone. Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony "KOBRA"